گرامر در ترجمه متن


گرامر مهمترین بخش در یادگیری زبان انگلیسی و ترجمه متن است که به تمام شاخه های آن از جمله  مکالمه، نگارش، درک مطلب و در سطوح بالاتر نامه نگاری، روزنامه نگاری، آیلتس و توفل به میزان زیادی مرتبط می شود و در نهایت به ترجمه انواع مختلف متون همچون ترجمه سیاسی، ادبی، مطبوعاتی، فنی، مهندسی، پزشکی و غیره.

گرامر جامع ترین بخش زبان و همانطور که گفته شد مهمترین قسمت آن است که شامل صفت، مفعول، فاعل، فعل میشود. تمام شاخه های گفته شده نیز به زیر شاخه های مختلفی انواع فاعل، مفعول و فعل تقسیم میشوند.

افعال در تمام زبان های دنیا از اهمیت بالایی برخوردار هستند. در زبان انگلیسی انواع مختلف زمان ها را داریم که بطور مختصر به آن ها می پردازیم. زمان حال ساده، گذشته ساده، حال ساده استمراری، گذشته ساده استمراری، زمان ماضی نقلی و بعید (استمراری) و آینده کامل استمراری که یکی از مهمترین زمان ها در زبان انگلیسی می باشند و یادگیری آنها در تمام بخش های اشاره شده در بالا خصوصا در حوزه ترجمه از اهمیت بالایی برخوردار هستند. تشخیص درست این زمان ها و ترجمه ی دقیق آنها به زبان مقصد بسیار مهم می باشد که جز با تسلط کامل به گرامر دست یافتنی نیست.

بجز افعال گفته شده نوع دیگری از افعال هستند که بصورت مجهول درآمده اند همانند مجهول حال ساده، گذشته ساده، آینده و مجهول زمان ماضی نقلی و بعید. صورت مجهول افعال گمراه کننده اند که با کمی تمرکز بر روی گرامر و تمرین آنها قابل فهم هستند. فراگیری تمام نکات درباره ی زمان افعال یکی از نکات کلیدی در ترجمه سلیس و روان می باشد.

ترجمه متن

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


گروه امنیتی روئینوس